Edukacja regionalna

Realizując treści i zadania programu wychowawczego w zakresie edukacji regionalnej, szkoła umożliwia prowadzenie "rozmowy w czasie" między pokoleniami, poznanie dziedzictwa religijnego, społeczno - kulturowego i odnalezienie się w historii poprzednich pokoleń. Wartości te służą rozbudzeniu miłości do ziemi rodzinnej, budowaniu więzi międzyludzkich, rozumieniu i docenianiu kultury swojego regionu, a także innych kultur.

Wiedza o swoim rodowodzie, o przodkach, zwyczajach, obrzędach, historii i kulturze własnego środowiska pozwoli nam zachować tożsamość oraz znaleźć miejsce na ziemi. Dlatego uczniowie przeprowadzają wywiady, zbierają informacje, poznają sztukę ludową regionu, dokumentują przekazy najstarszych mieszkańców miejscowości. W ten sposób powstają ciekawe opracowania, które wzbogacają zbiory szkolne i służą jako nieoceniona pomoc w edukacji regionalnej.

Podejmowane działania:

Spotkania z tradycją zobacz wiecej >>

Konkursy na Szopkę Bożonarodzeniową zobacz wiecej >>

Jasełka zobacz wiecej >>